Przekazanie nagrody z konkursu "Świeć Się" - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 4 Sierpień 2020    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Dominika, Jan, Protazy
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
swiecsie

21 lutego w Domu Dziecka przy ul. Lompy 9 odbyło się uroczyste przekazanie nagrody za zwycięstwo Bielska-Białej w plebiscycie organizowanym przez Grupę ENERGA na najpiękniejsze iluminacje świąteczne w ramach V edycji akcji „Świeć Się".

Dzięki Państwa głosom, nasze miasto zdobyło tytuł najładniej oświetlonego w kraju. Nagrodą jest nowoczesny, energooszczędny sprzęt AGD ufundowany przez spółkę ENERGA Oświetlenie, który decyzją władz miasta został przekazany na rzecz Domu Dziecka wchodzącego w skład Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Bielsku-Białej.

W skład wyposażenia wchodzą zmywarka, pralka automatyczna, chłodziarko-zamrażarka, kuchenka elektryczna, mikrofalówka, odkurzacz, robot kuchenny oraz komplet energooszczędnych żarówek.
Nagrodę na ręce Prezydenta Miasta Bielska-Białej Jacka Krywulta przekazał przedstawiciel Grupy ENERGA Jarosław Kozłowski.

Dom Dziecka przy ul. Lompy 9 w Bielsku-Białej to placówka socjalizacyjna dla 30 dzieci w wieku od 13 lat do usamodzielnienia. W swoich strukturach ma również mieszkanie usamodzielnienia przy ul. Cygańskiej 12 przeznaczone dla 12 wychowanków w wieku od 14 lat do usamodzielnienia. Zespół Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych obejmuje swoim zasięgiem działania, miasto na prawach powiatu Bielsko – Biała.

Głównym celem działalności placówki jest wspieranie rodziny poprzez objęcie dziecka działaniami wychowawczymi i opiekuńczymi oraz zaspokajanie jego potrzeb życiowych, jeżeli potrzeby te nie mogą być zaspokajane w domu rodzinnym.

Przypomnijmy, że 12 stycznia br. zakończyła się ogólnopolska rywalizacja miast w ramach V edycji akcji "Świeć Się z ENERGĄ". Zwycięzcą plebiscytu na najpiękniej świątecznie oświetlone miasto w Polsce po raz drugi zostało nasze miasto. Głosujący od grudnia ubiegłego roku internauci zadecydowali, że to właśnie Bielsko-Biała świeci najładniej w Polsce. W pierwszym etapie konkursu byliśmy niedoścignionym rywalem w swoim regionie. Zdobywając ponad 50 proc. głosów Bielsko-Biała zwyciężyło w województwie i tym samym reprezentowało je w etapie ogólnopolskim. W finale internetowego plebiscytu uzyskaliśmy 28 proc. głosów. Drugie miejsce zdobył Szczecin (15 proc. głosów), a na trzecim miejscu uplasował się Rzeszów (14 proc.). Łącznie w Plebiscycie Miast internauci oddali niemal 103 tys. głosów, a fan page świątecznej zabawy zgromadził ponad 150 tys. fanów.

Zwycięstwo w plebiscycie to zasługa wszystkich głosujących, jednak nie należy zapominać, że o świąteczny wystrój miasta zadbali pracownicy Wydziału Gospodarki Miejskiej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej. Świąteczne iluminacje były imponujące. Na latarniach umieszczono 550 elementów świetlnych, przestrzenne drzewka oraz anioły świetlne i choinki na głównych placach miasta dopełniły całości obrazu, dzięki czemu klimat świąt czuło się pomimo tego, że tej zimy brakowało nam śniegu.

materiały: UM Bielsko-Biała, um.bielsko.pl
reklama
 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone