40 – lecie zespołu „Bielsko” - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 26 Wrzesień 2021    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Justyna, Łucja, Cyprian
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
bielsko

Już publiczność z czterech kontynentów mogła podziwiać występy Zespołu Pieśni i Tańca Bielsko", który w tym roku obchodzi jubileusz 40-lecia. Z tej okazji zaplanowano koncert na scenie Bielskiego Centrum Kultury.

Zespół Pieśni i Tańca „Bielsko" istnieje od 1974 roku i działa pod patronatem BCK. W jego skład wchodzą trzy grupy dziecięce oraz grupa reprezentacyjna. Łącznie jest to około stu osób. Kierownikiem artystycznym jak i choreografem jest Bożena Bieńczyk, natomiast kierownikiem muzycznym - Marzena Grzybowska.

W repertuarze zespołu „Bielsko" są zasadniczo dwa różne programy. Pierwszy – ludowy, w którym zespół prezentuje polski folklor, jednak przetworzony artystycznie i opisujący rozmaitości kultury narodowej. Drugi to program estradowy. Także ludowy, ale jednak mocno stylizowany pod względem tańca, muzyki oraz kostiumów. Ta część prezentuje folklor nie tylko nasz rodzimy, ale także z innych krajów świata. Zespołowi podczas występów przygrywa kapela bądź big-band składający się z profesjonalnych muzyków.

Artystów będzie można zobaczyć na scenie BCK już w piątek, 28 lutego podczas jubileuszowego koncertu, który rozpocznie się o godz. 19.00.

Paweł Januła
foto: um.bielsko.pl
reklama
 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone