Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym w wyniku przestępstw - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 14 Sierpień 2020    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Alfred, Maksymilian, Euzebiusz
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

tydzień pomocy

Od 24 lutego 2014 r. do 1 marca 2014 r. Ministerstwo Sprawiedliwości organizuje Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem.


W inicjatywę włączyły się: Naczelna Rada Adwokacka, Krajowa Izba Radców Prawnych, Rzecznik Praw Obywatelskich, Rzecznik Praw Dziecka, Komenda Główna Policji, Komenda Główna Straży Granicznej, Prokuratura Generalna, Krajowa Rada Komornicza, Krajowa Rada Notarialna oraz Krajowa Rada Kuratorów. W tych dniach osoby pokrzywdzone przestępstwem będą mogły skorzystać z bezpłatnych porad i informacji udzielanych m.in. przez prawników, psychologów oraz przedstawicieli zaangażowanych w to przedsięwzięcie środowisk, w trakcie dyżurów pełnionych w piętnastu Ośrodkach Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem na terenie kraju. Lista Ośrodków i ich adresy znajdują się na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości oraz na stronie www.pokrzywdzeni.gov.pl.

W naszym mieście w ramach Ośrodka Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem prowadzonego przez Śląską Fundację Błękitny Krzyż, dyżury w budynku znajdującym się przy ul. Mostowej 1 pełnić będą adwokaci, radcowie prawni, psychologowie, przedstawiciele Policji, Służby Kuratorskiej, przedstawiciele Zespołu Interdyscyplinarnego Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie. Dyżury pełnione będą w dniach od 24 lutego 2014 r. do 28.02.2014 r. w godz. 10.00-18.00 oraz 1 marca 2014 r. w godz. 10.00-13.00. Szczegółowy harmonogram będzie udostępniony od 24.02.2014 r. na stronie www.bk-europe.pl.

materiały UM Bielsko-Biała, um.bielsko.pl

reklama

Menu

Regiony

Portal

 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone