Uniwersytet III Wieku uczy w Wilkowicach - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 25 Czerwiec 2019    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Dorota, Łucja, Wilhelm
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
3wiek

O roślinach biblijnych mówił we wtorek 4 lutego prof. Henryk Klama w wilkowickim Domu Strażaka. Jego wykład rozpoczął działalność Uniwersytetu III Wieku ATH w tej podbielskiej miejscowości.

Rektor prof. Ryszard Barcik w gratulacjach dla słuchaczy uniwersytetu seniorów przypomniał, że utworzenie filii w Wilkowicach było możliwe dzięki wsparciu udzielonemu przez władze gminy i wójta Mieczysława Rączkę. Zaś prof. Klama, botanik i jednocześnie prorektor Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej, otwierając filię uniwersytetu w Wilkowicach przypomniał o misji uczelni. – Do naszych zadań należy kształcenie nie tylko studentów, ale oferowanie nauczania przez całe życie. Cieszymy się, że tak liczne grono w gminie Wilkowice zainteresowało się naszym pomysłem – mówił prof. Klama.

3wiek

Jak wyjaśnia Józef Cegielski, organizator uniwersytetu, jak dotąd w gminie Wilkowice zapisało się ponad 60 seniorów, zgłaszają się kolejni. – Nasi słuchacze mają bardzo wiele zapału, interesują się wieloma rodzajami zajęć. Dlatego harmonogram tylko pierwszych miesięcy obejmuje kilkadziesiąt spotkań różnego typu. Co więcej, zajęć będzie przybywać – mówi Cegielski.

Wykłady dotyczyć będą tak różnych zagadnień, jak narodowość Aleksandra Macedońskiego, obecność Polski w Unii Europejskiej, kultura i język Czech, korzystanie z nowoczesnych technologii, czy chłoniaki u osób w podeszłym wieku. Na słuchaczy czekają też debata zbójnicka i trzy seminaria: o pięknych ogrodach, kulturach Ameryki z okresu odkryć geograficznych oraz o wpływie osobowości na zachowanie i uczenie się człowieka. Na razie zajęcia zaplanowano do końca czerwca.

materiały ATH
reklama

Menu

Regiony

Portal

 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone