Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
BCK-kozacy-wwwbckbielskopl

W dniu święta zakochanych 14 lutego przez półtorej godziny sala Domu Muzyki huczała od zasłużonych oklasków dla znakomitych artystów z Ukrainy.

Zespół Kozacy Podola należy do najbardziej znanych ukraińskich zespołów pieśni i tańca. Artyści z Chmielnickiego wystąpowali w wielu krajach europejskich, a nawet Indiach.

Do Bielska-Białej przyjechało ponad 60 osób - orkiestra, chór i tancerze.

Muzycy rozłożyli swoje instrumenty pod sceną, tak by więcej miejsca pozostało przede wszystkim dla tancerzy. Bielskiej widowni zaprezentowali niezwykle barwne, porywające ogromnym tempem widowisko. Na scenie wirowali tancerze, soliści wykonywali niemal akrobatyczne figury taneczne, szczękały szable, a śpiewacy prezentowali najwyższe mistrzostwo. Do tego dynamiczna orkiestra, chwilami grająca tradycyjnie, a chwilami jak jazzowy big-band.

Goście z Ukrainy przygotowali kilka muzycznych niespodzianek - były Hej Sokoły, Polonez, Krakowiak, a nawet Szła dzieweczka do laseczka. Błyskawiczne zmiany strojów, chór zamieniający się na scenie z tancerzami, mocne głosy i wysokie umiejętności tancerzy sprawiały, że koncert kończył się owacjami na stojąco. Był to na pewno niezapomniany wieczór, który na długo pozostanie wszystkim obecnym w pamięci.

tekst i foto: materiały BCK, www.bck.bielsko.pl