Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
znakPowoli precyzują się plany kolejnych inwestycji drogowych w naszym mieście. Choć jeszcze nie w bieżącym roku to zbliża się rozbudowa ul. Cieszyńskiej w Bielsku-Białej polegająca na utworzeniu dwóch pasów ruchu w każdym kierunku na odcinku ponad 4 km od skrzyżowania z al. Andersa do ul. Międzyrzeckiej włącznie.
 
W planach Miejskiego Zarządu Dróg jest ponadto także przebudowa ul. Cieszyńskiej i Warszawskiej. Obie te inwestycje nie ruszą jednak w 2014 roku. Na chwilę obecną są na etapie przetargu na wykonanie dokumentacji projektowej.

Przebudowa ulicy Cieszyńskiej będzie obejmować odcinek o długości ponad 4 km oraz wszystkie skrzyżowania na remontowanym odcinku, w tym wykonanie dróg serwisowych, budowę ścieżek rowerowych oraz nowych połączeń drogowych. Głównym efektem modernizacji na wspomnianym odcinku będzie powstanie dwóch pasów ruchu w każdym kierunku.

Ulica Warszawska zmieni się z kolei na odcinku od węzła Komorowice do skrzyżowania z ul. Piastowską wraz ze wszystkimi skrzyżowaniami, w tym z rondem obok CH Sarni Stok. Rozbudowana zostanie także ul. Czechowicka, a przy samym dworcu PKP powstanie zadaszona kładka dla pieszych oraz winday.

Wraz z początkiem marca tego roku ruszy jednak rozbudowa ulicy Kwiatkowskiego i przebudowa mostu nad rzeką Białą w Bielsku-Białej. Planowany czas remontu to około 8 miesięcy i na ten czas droga ta będzie wyłączona z ruchu.

Paweł Januła

grafika: internet