Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
bwa-przyroda

Wielkim zainteresowaniem cieszy się prezentowana w Galerii Bielskiej BWA w Bielsku-Białej wystawa „Fotografia Dzikiej Przyrody 2013/Wildlife Photographer of the Year 2013".

Widzowie oglądają sto najciekawszych zdjęć wyłonionych w konkursie organizowanym nieprzerwanie od 1965 roku przez Natural History Museum w Londynie oraz BBC Worldwide. Zdjęciom towarzyszą tabliczki z dokładnym opisem: kiedy i gdzie autor wykonał zdjęcie, jakim aparatem, w jakich parametrach technicznych, co przedstawiają. Opis często jest niezwykłą narracją dotyczącą kontaktu autora zdjęcia z fotografowaną dziką przyrodą i żyjącymi wolno zwierzętami. Do wnikliwego wpatrywania się w zdjęcia i wczytywania w opisy zachęca widzów także krzyżówka z 20 hasłami do wypełnienia, związanymi z tematyką zdjęć.

Trwa już ostatni tydzień, kiedy w Galerii Bielskiej BWA można podziwiać zdjęcia – wystawa potrwa do niedzieli, 2 marca 2014 roku. Można ją zwiedzać w dni powszednie już od godz. 8.00 do 18.00, w soboty i niedziele w godz. 10.00–18.00. Dzięki sponsorom wystawy w Galerii Bielskiej BWA, wstęp dla widzów jest bezpłatny. W minionym roku skorzystało z tej możliwości ponad 10 tys. widzów. Obecna edycja cieszy się także olbrzymim zainteresowaniem.

Materiały BWA, galeriabielska.pl
Foto: Krzysztof Morcinek