Warsztat prozdrowoty CIŚNIEMY MOC - 25 września Andruszkowice koło Sandomierza - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 17 Październik 2021    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Lucyny, Małgorzaty, Wiktora
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Grupa Nieformalna OWOCNA DROGA ze wsi Andruszkowice

Zaprasza Serdecznie

na pierwszy z cyklu sześciu spotkań edukacyjno-rozrywkowych o charakterze prozdrowotnym, który odbędzie się w dniu 24.07.16 w niedzielę o godz. 17.00 w Andruszkowicach 60.

 

Warsztat pt. CIŚNIEMY MOC to inicjatywa Grupy Nieformalnej OWOCNA DROGA ze wsi Andruszkowice, która wzięła udział w programie DZIAŁAJ LOKALNIE, organizowanym przez Polsko-Amerykańska Fundację Wolności, realizowana przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Ośrodek Promowania i Wspierania Przedsiębiorczości Rolnej w Sandomierzu.

 

Grupa Nieformalna OWOCNA DROGA z Andruszkowic zakwalifikowała się z ideą promowania zdrowego stylu życia, edukowania się nawzajem na tematy zdrowia, popularyzacji spożywania produktów roślinnych, świeżo tłoczonych na zimno soków, zmniejszenia spożywania słodyczy.

Grupa otrzymała dotację na zakup wyciskarki do soków i blendera molekularnego, przy pomocy których przygotowane zostaną wysoko energetyczne soki i musy z owoców i warzyw z lokalnych produktów!

 

Warsztaty będą miały charakter artystyczno-muzyczny i edukacyjny. Powstaną prace plastyczne- infografiki promujące zdrowie. Na kolejnych spotkaniach będą zapraszani goście, praktycy zdrowego stylu życia, edukatorzy, lekarz, dietetyk. Odbędzie się sześć warsztatów, jeden w miesiącu. (NIEDZIELE)

Spotkania będą miały wesoły, dyskusyjno-muzyczny charakter aby informacje o zdrowiu były przyjmowane z uśmiechem i radością i zagościły na co dzień w życiu naszych sąsiadów, dzieci, rodziców, dziadków. Najciekawsze prace plastyczne zostaną powielone i trafią do szkół i domów jako plansze edukacyjne.

 

Na zakończenie projektu, w grudniu odbędzie się duże, artystyczne spotkanie mieszkańców Gminy Samborzec, na którym będziemy degustować energetyczne soki, musy oraz potrawy na bazie produktów roślinnych z okolic gminy.

Projekt przyczyni się do integracji, rozrywki i przybliżenia najnowszych trendów w dietetyce prozdrowotnej mieszkańców, oraz podniesie zrozumienie i zachwyt nad wartością roślinnych skarbów, których Mieszkańcy są Producentami-Autorami.

Zapraszamy całe rodziny aby mogły razem spędzić miło czas, posłuchać, pomalować, pośpiewać, skosztować pysznych soków.. bez dodatku cukru!

 

Wsparcie projektu: Gminny Ośrodek Kultury w Samborcu, Sandomierski Szlak Jabłkowy, Świętokrzyski OGRÓD INSPIRACJI u Przybyszów oraz wolontariusze, sąsiedzi, mieszkańcy z Gminy SAMBORZEC.

 

reklama
 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone