Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Interaktywne Centrum Historii

ICHOT to ostateczna nazwa dla Interaktywnego Centrum Historii Ostrowa Tumskiego, które powstaje na Ostrowie Tumskim w Poznaniu. Funkcjonującą dotychczas w dokumentacji projektowej i w lokalnych mediach nazwa zyskała największe uznanie komisji analizującej propozycje pojawiające się w wielomiesięcznym procesie wyboru nazwy.

Wypracowane zostało również nowoczesne logo, którego - dająca niemałe pole do interpretacji - symbolika odpowiada zamierzonemu wizerunkowi nowo powstającej w Poznaniu atrakcji turystycznej.

I etap promocji projektu "Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego w Poznaniu - kolebka państwowości i chrześcijaństwa w Polsce", polegający na kreacji nazwy, trwał od sierpnia do listopada 2012 r. Z kolei od listopada do grudnia 2012 r. trwał II etap polegający na opracowaniu znaku graficznego i Systemu Identyfikacji Wizualnej ICHOT. Następnym etapem będzie zbudowanie strony internetowej dla Interaktywnego Centrum Historii Ostrowa Tumskiego.

Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego w Poznaniu będzie miejscem opowiadającym o dziejach Ostrowa Tumskiego, w szczególności o roli, jaką to miejsce odegrało w czasach kształtowania się Państwa Polskiego. Zadaniem Centrum bęzie takie zaprezentowanie historii, by zafascynować odwiedzającego, zaintrygować go i zachęcić do odwiedzenia zabytków Ostrowa Tumskiego. Pobyt w Centrum ma jednocześnie do tego zwiedzania przygotować tak, aby turysta będąc np. w Katedrze czy Muzeum Archidiecezjalnym chciał i potrafił samodzielnie poszukiwać śladów przeszłości.

Więcej na stronach Trakt Królewsko-Cesarski

 

Źródło: www.poznan.pl