Każdy z tysiąca przedmiotów znalazł szczęśliwego nabywcę - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 10 Lipiec 2020    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Amelia, Filip, Witalis
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Każdy z tysiąca przedmiotów znalazł szczęśliwego nabywcę

Najwięksi wygrani dwutygodniowej licytacji "Poznan po EURO" to dzieci z Centrum Wspierania Rodzin "Swoboda". O ich uśmiech i spełnienie marzeń walczyło ponad 1 500 osób w całym kraju. Przedmioty licytacji oglądano ćwierć miliona razy. Kwota, którą uzyskano z licytacji to 27 704 zł.

Wszystkie kolekcjonerskie przedmioty znalazły szczęśliwych nabywców. Trafią do tych, którzy przez ostatnie dwa tygodnie licytowali na rzecz dzieciaków najciekawsze pamiątki po EURO 2012 w Poznaniu. Aukcje specjalne na Allegro.pl zawsze budzą zainteresowanie, jednak przedmioty związane z EURO mają nadal magię i popularność aukcji była wyjątkowa.

Wśród ponad tysiąca przedmiotów, przez całą aukcję najwięcej emocji budziła piłka podpisana przez Michela Platiniego, którą oglądano... ponad sto tysięcy razy! Zlicytowana została za 1 375 zł. Na drugim miejscu w rankingu popularności znalazły się ekologiczne krzesełka z tektury - jeden z elementów Strefy Kibica - oglądano je 50 tysięcy raz razy. Przez całe dwa tygodnie trwania aukcji, wszystkie przedmioty były pod czujnym okiem licytujących aż 233 tysiące razy.

Najcenniejsze wśród wszystkich dostępnych przedmiotów okazały się flagi. Kwota uzyskana z ich sprzedaży to 11504, 55 zł. Jednym z nabywców został prezydent Ryszard Grobelny, któremu udało się wylicytować flagę z napisem " "Poznań wita" W przyszłym roku przekaże ją poznańskiej szkole, która będzie odnosiła największe sukcesy sportowe.

Równie dużą popularnością cieszyły się tablice, które prowadziły kibiców na stadion, do Strefy Kibica, czy na Stary Rynek, wszystkie zostały sprzedane za kwotę 6741, 84 zł. Najcenniejsza spośród tablic informacyjnych okazała się ta, która prowadziła kibiców na poznański stadion. Pozostałe pamiątki, bardzo unikatowe, jak wielka makieta piłki ze Strefy Kibica, zegar odliczający czas do EURO, wyjątkowe albumy, edycja Playboya, stroje wolontariuszy, czy PINy uzyskały kwotę 9457,47 zł. Część z nich zostanie w Wielkopolsce, ale nie wszystkie.

Piłka z podpisem Platiniego została zlicytowana przez poznaniaka. Wielka makieta ze Strefy Kibica najcenniejsza okazała się także dla licytującego z Wielkopolski. Ale już srebrna moneta z wizerunkiem Stadionu Miejskiego w Poznaniu trafi do Świebodzina w lubuskie, a druga piłka podpisana przez prezydenta UEFA, przekazana na licytację spontanicznie przez Panią Weronikę, wylicytowana za 500 zł pojedzie na Śląsk, do Sosnowca.

źródło: www.poznan.pl

reklama
 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone