Mieszkanie dla absolwenta w Wielkopolsce - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 21 Październik 2020    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Urszuli, Celiny, Hilarego
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Miasto Poznań od kilku lat prowadzi kampanię, której celem jest zachęcenie najlepszych maturzystów do podjęcia studiów na poznańskich uczelniach. Teraz do swojej strategii wprowadza kolejny element - wyjątkowy w skali kraju projekt "Mieszkanie dla absolwenta".

Celem programu "Mieszkanie dla absolwenta" jest stworzenie atrakcyjnej oferty wynajmu mieszkań dla absolwentów poznańskich uczelni i zatrzymanie ich w Poznaniu.

Program opiera się na modelu funkcjonowania budownictwa czynszowego w systemie "TBS". Zasadą ma być dostępność cenowa wynajmu mieszkań i zaproszenie do udziału w programie pracodawców, którzy - w myśl ustawy o TBS - mają możliwość udziału w pozyskaniu lokali mieszkalnych dla swoich pracowników poprzez możliwość zawierania z towarzystwem umów w sprawie partycypacji w kosztach budowy tych lokali.

Najemcą lokalu mieszkalnego w ramach programu "Mieszkanie dla absolwenta" może być osoba, która spełni łącznie następujące warunki:

  • posiada status absolwenta szkoły wyższej (licencjat, studia magisterskie, studia doktoranckie)
  • ukończyła studia w okresie nie dłuższym niż 5 lat od daty złożenia wniosku o przydział mieszkania
  • nie ukończyła 36 roku życia
  • posiada zatrudnienie w Poznaniu lub prowadzi w Poznaniu działalność gospodarczą lub jest stypendystą
  • złoży oświadczenie o składaniu deklaracji PIT w poznańskim urzędzie skarbowym

Ofertę mieszkań dla absolwentów przygotowuje PTBS sp. z o.o. które w pierwszym kwartale 2014 r. rozpocznie budowę 143 mieszkań (do 48 m2) przy ul. Palacza w Poznaniu. Zakończenie inwestycji planowane jest na I kwartał 2015 r. Nabór wniosków trwać będzie od 28 października br. do końca 2013 r. Mieszkania będą udostępniane na zasadach tzw. najmu w systemie TBS.

Źródło: poznan.pl

reklama
 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone