Pokonaj zmęczenie - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 26 Wrzesień 2021    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Justyna, Łucja, Cyprian
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Jak pokonać zmęczenie?

Jesienna pora to czas kiedy przeważnie nadchodzi zmęczenie. Jesteśmy opieszali, nic się nam nie chce. Jednym słowem poddajemy się nastrojowi, jaki przynosi jesienna pora. Lecz poddanie się zmęczeniu może skutkować osłabieniem organizmu, co wiąże się z częstymi przeziębieniami zachorowaniami na różne choroby wirusowe. A przecież zmęczenie to nie koniec świata i nie warto mu się poddawać. Powinno się walczyć z nim i jest to o wiele łatwiejsze niż może się wydawać. Zmęczenie z reguły nadchodzi w okresie przesilenia wiosennego i jesiennego, choć częściej wspomina się o tym jesiennym. Dzieje się tak prawdopodobnie ponieważ jesień zapowiada okres zimowy, czyli zachorowań i przeziębień. Gdy przybywa zmęczenie nie poddawajmy mu się, gdyż osłabione ciało jest narażone na atak wirusów. Dlatego też nie warto poddawać się jesiennemu nastrojowi, ale podkasać rękawy i zrobić rzeczy, które pomogą zwalczyć zmęczenie.

Sposobów na zwalczenie zmęczenia jest wiele dlatego też każdy powinien wybrać taki, jaki odpowiada mu najlepiej. Jednym z najbardziej sprawdzonych jest wzmocnienie odporności. Nieocenione mogą okazać się bardzo długie spacery, w czasie pięknych jesiennych dni, jakie zdarzają się nawet w październiku. Ważne jest aby pamiętać aby nasza dieta była wzbogacona o składniki pochodzące z natury, jakie pomagają utrzymać dobry stan organizmu – takie jak kwasy omega 3. Należy je dostarczać organizmowi również z uwagi na to, że mają działanie hamujące rozwój komórek rakowych. Działają one również opóźniająco na proces starzenia się ciała, a to również wspomaga zniwelować skutki zmęczenia. Jednak czasem oznaki zmęczenia są bardzo widoczne na twarzy – pogłębiają się zmarszczki. Wówczas naszym sprzymierzeńcem okazuje się botox – a ściślej rzecz biorąc wykonywany przy jego użyciu zabieg. Ostrzykiwanie botoksem sprawia, że nasza twarz wygląda młodo, a zarazem naturalnie i świeżo.

Źródło: Jak pokonać zmęczenie? - sasha

reklama
 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone