Czosnek na zdrowie - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 1 Sierpień 2021    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Nadia, Justyna, Piotr
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Czosnek jest znany i ceniony od wielu już lat. Już w starożytności ludzie potrafili wykorzystywać jego cudowne właściwości. Działa on bowiem bardzo pozytywnie na cały organizm człowieka. Najlepsze rezultaty przynosi regularne spożycie czosnku.

Dla wygody, można z niego sporządzać nalewki lub syropy. Często także, praktykuje się wykonanie masła czosnkowego. Dzięki temu, doskonale nadaje się na kanapki. Można go więc spożywać codziennie, nie siląc się na przygotowanie skomplikowanych dań. Cała siła czosnku tkwi w jego główce. To ząbki zawierają wszystkie, pozytywne składniki. Najbardziej skuteczne jest jedzenie go na surowo, chociaż w potrawach gorących również sprawdza się doskonale. Czosnek stosowany jest jako środek wspomagający w przeziębieniu, chorobach układu pokarmowego i oddechowego, jako odbudowa po antybiotykoterapii oraz wsparcie w leczeniu chorób grzybiczych. Pomaga także cukrzykom, osobom z chorobami serca i żył, nadwagą, częste nawroty dolegliwości brzuszno-jelitowych. Produkt ten odpowiedni jest dla ludzi w każdym wieku i stanie. Można podawać go dzieciom, kobietom w ciąży oraz ludziom starszym. Oczywiście – tak jak ze wszystkim – należy zachować zdrowy rozsądek i umiar. Żaden bowiem produkt, stosowany w nadmiarze, nie jest dobry.

Oprócz swoich wspaniałych właściwości uleczających, czosnek jest także bardzo charakterystyczną przyprawą. Doskonale wzbogaca smak mięs, sałatek, sosów czy zup. Korzysta z niego chyba każda, dobra gospodyni domowa. Można nim wzbogacić smak niemal wszystkich potraw. Niektórzy narzekają tylko na jego charakterystyczny zapach i fakt, że woń ta pozostaje w ustach nawet na wiele godzin po spożyciu. Nie jest to jednak żadna przeszkoda dla prawdziwych miłośników tego niezwykłego warzywa.

Źródło - Czosnek na zdrowie

reklama
 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone