Podkarpackie Nagrody Mody 2013 wręczone - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 23 Styczeń 2021    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Maria, Ildefons, Rajmund
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

6 lutego 2014 r. w Klubie Muzycznym "Szafa" odbyła się Gala - Podkarpackie Nagrody Mody 2013.
W plebiscycie były oceniane głównie osoby, ale również znane marki i wydarzenia. Głównym patronem medialnym konkursu jest magazyn La Femme. Jest to elegancki i pełen kunsztu magazyn, w którym są ciekawe artykuły i nowości z dziedziny mody, stylu i kultury osobistej. Prowadzącą imprezę była Elżbieta Lewicka, a statuetki wręczali znani ludzie z Podkarpacia.

Przyznane nagrody w poszczególnych kategoriach:

Wydarzenie Mody - Rzeszów Fashion Weekend Millenium HALL
Osobowość Mody - Hubert Stanisław Bisto
Brand Mody - May Way
Sztandar Mody - Modna Telewizja - Marzena Kłeczek-Krawiec
Debiut Rynkowy - May Way
Fotograf Mody - Grzegorz S. Malinowski
Projektant Mody - Ewelina Dec
Moda & Uroda - Wszystkim wBrew
Nagroda Specjalna Nadzieja Mody - Katarzyna Król

Podkarpacie to region, w którym prym wiodą ludzie, którzy swoją pasją zarażają innych i w ten sposób powstaje wiele ciekawych projektów. Wśród takich projektów są te, które promują modę, pewien styl obowiązujący, ale czy do końca tak jest, że to co modne jest w naszym stylu? Wszyscy mamy pewien styl, ale najważniejszym elementem jest to, aby nasz styl podobał się nam samym, a inni mogli go podziwiać.

W przyjaznej atmosferze było słychać wiele rozmów, które wyrażały różne poglądy na tematy dotycząca głównie ubierania się. O klasyce rozmawiałem z Hubertem Bisto - laureatem nagrody w kategorii Osobowość Mody. Posłuchajmy:
{audio}Hubert_Bisto2014.mp3{/audio}

Maciek Warzecha - twórca jednego z najpopularniejszych modowych blogów, nominowany na Podkarpackich Nagród Mody 2013 podkreślał fakt wprowadzania koloru do naszego życia. Nasze otoczenie nie musi być szare i ponure. Posłuchajmy, co na temat kolorytu powiedział MaciekFashion:
{audio}MaciekFASHION-bloger.mp3{/audio}

O trendach męskiej mody i o prognozach na rok 2014 rozmawiałem z Filipem Rusinem projektantem głównie lnianych koszul i spodni dla mężczyzn. Urodzony w Rzeszowie młody i pełen pasji człowiek. W rozmowie widać było jego zdecydowanie w swoich propozycjach. Odejścia od klasyki w stronę sportu?
{audio}Filip_Rusin.mp3{/audio}

Ludzie i ich osobowość to najważniejsza rzecz, która powoduje to, że atmosfera wokół nich jest przyjazna. Nie wszyscy projektują ubrania, nie wszyscy są stylistami. Sztandarowe jest to, że można tworzyć coś dla innych za pomocą mediów i szklanago ekranu telewizora. Takim przekazem jest program telewizyjny na antenie TVP Rzeszów, który zdobył nagrodę w kategorii Sztandar Mody. Autorką programu jest Marzena Kłeczek-Krawiec, która entuzjastycznie mówiła mi o tym, że celem programu jest oderwanie od codzienność, często szarej, jak już wspominał bloger Maciek.
Mówi Marzena Kłeczek-Krawiec - Modna Telewizja:
{audio}Marzena_Kleczek-Krawiec.mp3{/audio}

Bardzo nam miło słysząc wiele pozytywnych emocji.

Zwolenniczką tego, aby się ubierać w to, co najbardziej się lubi jest Ewelina Dec laureatka w kategorii Projektant Mody. Przesympatyczna i skromna projektantka tworzy finezyjne projekty. Temat muszki powraca, bo pytając ją o to chciałem nawiązać do klasyki. Posłuchajmy:
{audio}Ewelina_Dec.mp3{/audio}

Moda, styl ubierania się zależy od nas samych. Pomóc mogą nam styliści, ale ci, którzy doradzą faktycznie. Projekty i nowe trendy jak najbardziej. Kolory i zwariowane kombinacje stylów - tak, ale nie w każdych sytuacjach. Pozytywne patrzenie na świat, który ma być kolorowy, jak mówi Bloger Maciek i klasyka w ubieraniu się o czym mówił Hubert Bisto to nigdy nie przeminie w modzie, a dodając jeszcze pozytywny przekaz Modnej Telewizji, finezję i skromność Eweliny Dec to mamy definicję słowa trendy na rok 2014.

Galeria fotografii


RRz
fot. Dominik Matuła

reklama

Menu

Regiony

Portal

 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone