Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Co rok jest tak samo, a na pewno podobnie, że jadąc na wakacje jesteśmy pozytywnie nastawieni. Jednak jest też czas powrotów do pracy - i co wtedy? Ogarnia nas chandra, ale spokojnie to tylko chwila. Re-aklimatyzujemy się znowu i jest tak, jak rok temu. Każda chwila, która jest przyjemna daje nam siłę do życia. Po powrocie do pracy trzeba znaleźć te pozytywne strony, które nam podniosą nasze EGO.

Jak sobie z tym poradzić? Przede wszystkim trzeba mieć pozytywne nastawienie i trzeba myśleć o tym, co jest dobre w naszej pracy. Warto przypomnieć sobie nasze sukcesy, projekty, w których uczestniczyłeś, osoby, które lubisz, pochwały czy nagrody i już nam będzie lepiej na sercu. Każdy powrót do pracy jest pierwszym krokiem, że kiedyś znowu pójdziemy na urlop i wyjedziemy gdzieś.

Koniec laby nie oznacza końca pozytywnych emocji. Wokół nas są pozytywne aspekty życia zawodowego, których nie dostrzegamy. Trzeba myśleć o tym, jakie korzyści przynosi nam to, co robimy. Zarabiamy, mamy przyjaciół, dostajemy pochwały, nagrody. Ważną rzeczą jest też od czasu do czasu sięgnąć po zdjęcia z wakacji, aby się odstresować i powspominać. Jest to taki rodzaj relaksu, który nam pomoże oderwać się od codziennej pracy. Warto wyjść z domu i pospacerować. Cała procedura reaktywacji powrotów do pracy i pozbycie się chandry jest indywidualną interpretacją postępowania. Każdy z nas wie, co pozytywnie wpływa na niego. Artykuł ten jest tylko pewnego rodzaju zwróceniem uwagi na ten problem, który dotyczy każdego z nas.

RRz