Promocje przedświąteczne wcale nie są dobrą ofertą - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 6 Czerwiec 2020    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Dominika, Laura, Norbert
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
W szale świątecznej gonitwy, często narażeni jesteśmy na nabieranie się na chwyty reklamowe różnych firm, które żerują na nas, aby sprzedać, jak najwięcej towaru. Okazuje się, że w ferworze walki z pośpiechem i z nastawieniem świątecznym zapominamy o rozsądku. Kupujemy towary często niezwiązane ze świętami np. buty, odzież, którą tak na prawdę moglibyśmy kupić wcześniej, a nie w czasie, w którym są święta.

Obserwując ceny, które mają nas przyciągnąć musimy zauważyć jeden podstawowy szczegół. Są one spreparowane w ten sposób, aby mówiły, że dany produkt kosztował więcej przed promocją, a teraz można go kupić po obniżonej cenie. Okazuje się jednak, że cena nie ulega zmianie, a nawet wzrasta. Manipulacja cenowa ma charakter marketingowy i wmawia nam fakt, że coś kupiliśmy taniej. Mamy więc zadowolenie z zakupów i przeświadczenie, że zaoszczędziliśmy trochę pieniędzy - to błędne odczucie.

Sieci hipermarketów nagminnie podwyższają ceny przed świętami. Mało tego, świadomość klientów nie zawsze idzie w parze z rozsądkiem. Niektórzy potrafią się opanować, aby nie kupować zbędnych towarów, bo po co kupować nowy telewizor przed świętami, albo suszarkę do włosów, bo była na niej przekreślona cena 56 zł, a nowa napisana obok była to cena 38 zł. Oszczędność czy strata? Okazuje się, że ta sama suszarka przed obniżką kosztowała 29,90 zł czyli taniej niż obecnie. Sugestia wzrokowa i "szał" zakupów zadziałała i towar został sprzedany drożej. Ewidentnie towary drożeją przed świętami.

Temat, który poruszyłem ma na celu uświadomienie nam wszystkim, abyśmy rozsądnie planowali zakupy i nie popadali w "Szał zakupów".
reklama
 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone