Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Nie możesz znaleźć pracy w Polsce? Myślisz o wyjeździe za granicę? Zostań opiekunem seniorów i nie martw się organizacją podróży. Promedica24, polska firma będąca europejskim liderem w zakresie usług opieki domowej dla osób starszych, niedawno weszła na rynek angielski. Obecnie poszukuje opiekunek i opiekunów zainteresowanych pracą w tym kraju. Firma zapewnia umowę i klarowne warunki zatrudnienia, atrakcyjne wynagrodzenie i organizację wyjazdu oraz powrotu do Polski.

Wielu Polaków decyduje się na podjęcie pracy za granicą ze względu na ciekawość świata, chęć poszerzenia horyzontów, a także z powodów finansowych. Jednym z bardziej popularnych kierunków jest Anglia. Praca w tym kraju może być korzystnym i inspirującym doświadczeniem dla wszystkich, niezależnie od wieku. Jednak emigracja zarobkowa często kojarzy się z pracą w barze lub na budowie. Natomiast jest wiele innych zawodów, w których także można znaleźć zatrudnienie.

Popyt na usługi opiekuńcze stale rośnie. Piramida wieku nie pozostawia złudzeń – jesteśmy społeczeństwem starzejącym się i zapotrzebowanie na fachową opiekę osób w wieku emerytalnym będzie coraz większe. Dlatego opiekun seniorów to zawód z przyszłością.

Gdzie szukać pracy?
Obecnie opiekunek i opiekunów poszukuje polska firma Promedica24. Jest to europejski lider rynku usług opiekuńczych, który niedawno rozpoczął działalność w Anglii. I właśnie do tego kraju poszukuje współpracowników.

Znajomość języka i doświadczenie to podstawa
Osoby zainteresowane pracą w Anglii muszą znać język angielski i mieć doświadczenie w opiece. Nasza firma organizuje także liczne kursy i szkolenia, dzięki czemu nawet osoby bez wieloletniego doświadczenia są odpowiednio przygotowane do pracy w charakterze opiekuna – wyjaśnia Dorota Machnik, Dyrektor Operacyjna firmy Promedica24.

Zarobki, ubezpieczenie i zorganizowany transport
Wiele osób może zastanawiać się, dlaczego miałoby zdecydować się na pracę w charakterze opiekuna seniorów. Pierwszym i być może jednym z ważniejszych powodów są zarobki.

Nie jest to łatwa, ale na pewno dobrze płatna praca. Co ważne jest w pełni legalna i - w przeciwieństwie do tzw. pracy na czarno – bezpieczna. Dodatkowo umowa z rzetelną firmą, taką jak Promedica24, zapewnia również opłacony ZUS oraz pakiet dodatkowych ubezpieczeń – tłumaczy Dorota Machnik.

Promedica24 organizuje bezpośredni transport pod dom podopiecznego i do Polski. Opiekunowie nie muszą organizować sobie zakwaterowania – mieszkają razem z osobami starszymi, którymi się zajmują. Współpracownicy mają przydzielonego Opiekuna Kontraktu, który prowadzi ich przez cały proces od podpisania umowy do powrotu do kraju. W przypadku jakichkolwiek problemów opiekunowie mogą także skorzystać z dedykowanej infolinii.

Na czym polega praca opiekuna?
Opiekun osób starszych pomaga im w wykonywaniu codziennych czynności, takich jak zakupy, sprzątanie, gotowanie czy pranie itd. Zostaje także towarzyszem seniora, spędzając z nim czas oraz motywując go do podejmowania różnych zajęć. W tym zawodzie niezwykle ważne jest dopasowanie się do różnych potrzeb i cech osobowości oraz charakteru podopiecznych.

Jeżeli jesteś zainteresowany pracą w charakterze opiekuna osób starszych zgłoś się do firmy Promedica24. Lista oddziałów znajduje się na stronie www.promedica24.pl

***
Promedica24 założona została w 2004 roku w Warszawie. Firma jest liderem na rynku europejskim w świadczeniu usług opieki domowej dla osób starszych. Promedica24 posiada 28 oddziałów w miastach na terenie Polski.

Promedica24 jest członkiem Sekcji Agencji Zatrudnienia, Sekcji Agencji Opieki (SAO), członkiem Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej oraz Stowarzyszenia na rzecz Opieki Domowej w Wielkiej Brytanii (UKHCA), posiada ponadto certyfikat jakości ISO 9001:2008. Firma została właśnie nagrodzona tytułem „Firmy Godnej Polecenia”.

Więcej informacji na temat firmy można znaleźć pod adresem internetowym: www.promedica24.pl