Aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 17 Październik 2021    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Lucyny, Małgorzaty, Wiktora
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 


Lato to czas urlopów i wakacji. Na Platformie Dobre Pomysły rozpoczął się projekt pod nazwą „Zaproponuj aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu”. Jego celem jest zachęcenie mieszkańców Rzeszowa do aktywnego zagospodarowania wolnego czasu oraz promocję zdrowego stylu życia.

Każdy czas jest dobry na aktywność fizyczną: wczesny poranek, gorące popołudnie, ciepły zachód słońca lub chłodniejszy wieczór. Proste ćwiczenia i naturalne ruchy ciała modelują sylwetkę, poprawiają pracę wszystkich narządów oraz są dawką energii dla organizmu. Warto wprowadzić do codziennych nawyków spacer, bieganie, jazdę na rowerze lub rolkach – mówi Magdalena Krupa, instruktor Fitnesspoint Rzeszów.

Wakacje są dobrym momentem, by poprawić samopoczucie oraz zdrowie nadwyrężone przez intensywną pracę, siedzący tryb życia, brak aktywności fizycznej oraz niezdrowe odżywianie się. Na platformie społecznej Dobre Pomysły upubliczniono projekt „Zaproponuj aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu”. Ma on zachęcić mieszkańców do uprawiania sportów i zmiany niekorzystnych przyzwyczajeń.  

Mieszkańcom Rzeszowa proponujemy, by czas wolny wykorzystali do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. – Wysiłek fizyczny powoduje, że do organizmu dostaje się więcej tlenu, szybciej oddychamy, zwiększa się pojemność płuc, szybciej pracuje serce i przepływa więcej krwi. Zwiększa się także tempo przemiany materii, dzięki czemu spalamy kalorie i tkankę tłuszczowej – wylicza Magdalena Krupa.

Na platformie społecznej Dobre Pomysły mieszkańcy mogą zamieszczać zdjęcia obrazujące ich aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Projekt ma zachęcić mieszkańców, by skorzystali także z zaproponowanych rodzajów aktywności fizycznej. Konkurs pod nazwą „Zaproponuj aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu” trwa od 25 czerwca – do 31 sierpnia 2014 r.

Dla autorów 5 propozycji, które otrzymają najwięcej punktów w głosowaniu, ufundowano jednodniowe wejściówki do klubu Fitnesspoint Rzeszów z wykorzystaniem we wrześniu br. Zachęcamy także do komentowania zamieszczonych zdjęć. Autorzy 5 najciekawszych komentarzy dotyczących aktywnego wypoczynku zostaną wybrani i nagrodzeni przez klub Fitnesspoint w postaci jednodniowych wejściówek do klubu z wykorzystaniem we wrześniu br. Dodatkowo wszyscy nagrodzeni podczas wizyty w klubie otrzymają napoje izotoniczne oraz możliwość skorzystania z bezpłatnego solarium.   

Każdy, kto chce dodać własne komentarze, pomysły i zdjęcia w ramach konkursu może to uczynić przez zalogowanie się na portal dobrepomysly.erzeszow.pl.  Zgłaszając własną propozycję, należy skorzystać z formularza „dodaj pomysł” w projekcie „Zaproponuj aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu” – mówi Monika Sanek-Żmuda z firmy Sprinet Polska, partnera technologicznego platformy.

Link do projektu: http://rze.dobrepomysly.erzeszow.pl/zaproponuje-aktywny-wypoczynek-na-swiezym-powietrzu

 Rafał Białorucki


reklama

Menu

Regiony

Portal

 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone