Światowy Dzień Rzucania Palenia - 21 listopada - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 17 Październik 2021    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Lucyny, Małgorzaty, Wiktora
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 

 
Od 1991 roku w każdy trzeci czwartek listopada Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gdyni namawia mieszkańców do rzucenia palenia. Jest to doskonała okazja by podjąć decyzję o zerwaniu z nałogiem.
 
Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu przypada zawsze w trzeci czwartek listopada. Święto to narodziło się w Stanach Zjednoczonych z inicjatywy dziennikarza Lynna Smitha, który w 1974 roku zaapelował do czytelników swojej gazety, aby przez jeden dzień nie palili papierosów. W efekcie, aż 150 tysięcy ludzi spróbowało przez jedną dobę wytrzymać bez palenia. Zachęcone powodzeniem akcji Amerykańskie Towarzystwo Walki z Rakiem uznało trzeci czwartek listopada dniem bez papierosa. W następnych latach akcja objęła swoim zasięgiem wszystkie stany i większość palaczy. Idea dnia, w którym zachęca się palaczy do zerwania z nałogiem, przyjęła się także w innych krajach.
 
A co wy myślicie o tym?
 
Źródło: gdynia.pl
fot. sxc.hu
reklama

Menu

Regiony

Portal

 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone