Już w najbliższą niedzielę, stacja paliw ORLEN przy ul. Żwirki i Wigury 2 w Sandomierzu, stanie się jednym z najważniejszych „miejsc na Ziemi”. Mieszkańcy Sandomierza i okolic będą mogli nie tylko skonsultować swój pomysł na projekt grantowy, ale także zrelaksować się w fotelach masujących i skosztować jabłek z polskich sadów. Z kolei, na najmłodszych czekać będą ciekawe zabawy z animatorkami i mnóstwo prezentów.
Celem ogólnopolskiego konkursu grantowego „Moje miejsce na Ziemi” jest wsparcie mieszkańców w działaniach na rzecz ich najbliższej społeczności. Wnioski w konkursie mogą składać organizacje pozarządowe i jednostki samorządu terytorialnego z całej Polski, np. fundacje, stowarzyszenia, szkoły, domy kultury, świetlice czy jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Organizacje mogą ubiegać się o dofinansowanie w wysokości od 3 do 15 tysięcy złotych.
Fundacja „ORLEN – DAR SERCA” przyzna w sumie aż 400 grantów na łączną kwotę 2 000 000 złotych. Najlepsze projekty wybierze specjalna komisja konkursowa. Środki finansowe otrzymają organizacje, które najlepiej uzasadnią potrzebę realizacji projektu i zaproponują atrakcyjne, innowacyjne działania na rzecz swojej społeczności. Zwycięskie projekty poznamy już 8 października. Wnioski będzie można składać od 17 do 30 września przez generator wniosków dostępny na stronie www.orlendarserca.pl.
Źródło: informacja prasowa
Łóżka rehabilitacyjne dla DPS- u w Sandomierzu od Fundacji TV Puls „Pod Dębem”
Pod koniec maja br. Dom Pomocy Społecznej w Sandomierzu otrzymał od Fundacji TV Puls „Pod Dębem” 17 elektrycznych łóżek rehabilitacyjnych, wyposażonych w specjalistyczne materace. Łączna wartość otrzymanej darowizny wyniosła 85 374 zł!
W Domu Pomocy Społecznej w Sandomierzu na stałe przebywa ok. 100 mieszkańców. Niektórzy z nich, dużą część czasu spędzają w pozycji leżącej i wymagają całodobowej opieki oraz stałej rehabilitacji. Każdy kto opiekuje się osobą starszą wie doskonale, jak ważne w codziennej pielęgnacji jest posiadanie odpowiedniego łóżka.
- Dzięki łóżkom otrzymanym od Fundacji TV Puls „Pod Dębem”, nasi Podopieczni mogą samodzielnie zmieniać ułożenie ciała. To w znacznym stopniu uniezależnia Ich od personelu i poprawia komfort codziennego życia. Ponadto, na łóżkach można z powodzeniem wykonywać część ćwiczeń rehabilitacyjnych, zamiast każdorazowo udawać się w tym celu do położonej w innej części budynku sali rehabilitacyjnej powiedziała p.o. Dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Sandomierzu, Renata Tańczyk. Jesteśmy bardzo wdzięczni Fundacji i wszystkim Darczyńcom za ufundowany sprzęt. Sami, nie bylibyśmy w stanie przeprowadzić tak drogiej i ważnej inwestycji – dodała Dyrektor.
Przekazane przez Fundację TV Puls „Pod Dębem” łóżka posiadają funkcje pozwalające na elektryczne regulacje: wysokości, zagłówka i nóg osoby leżącej. Daje to wiele korzyści nie tylko użytkownikom, ale także opiekunom.
- Zwróćmy uwagę, że personel polskich domów pomocy społecznej jest złożony przede wszystkim z kobiet. Jak łatwo sobie wyobrazić, podczas codziennej pielęgnacji podopiecznych, muszą One pomagać m.in. we wstawaniu z łóżek i zmianach pozycji ciała. To wymaga siły i bardzo obciąża kręgosłup. Przekazane przez nas łóżka w znacznym stopniu rozwiązują ten problem. Niezależnie od tego jaki sprzęt przekazujemy, zawsze staramy się, aby niesiona przez nas pomoc zmieniała życie nie tylko seniorów, ale także podnosiła komfort ciężkiej pracy ich opiekunów – powiedziała Prezes Zarządu Fundacji TV Puls „Pod Dębem”, Erin Dąbska.
Relacja z przekazania łóżek rehabilitacyjnych na rzecz Domu Pomocy Społecznej w Sandomierzu:
Fundacja TV Puls „Pod Dębem" nakierowana jest zarówno na niesienie pomocy osobom prywatnym, jak i domom pomocy społecznej. Duże inwestycje Fundacji to m.in. remont i przystosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych łazienki w Domu Pomocy Społecznej „Pogodna Jesień” w Łodzi, wyposażenie Domu Pomocy Społecznej w Stalowej Woli w 15 elektrycznych łóżek rehabilitacyjnych, budowa siłowni plenerowej w Domu Pomocy Społecznej w Tomaszowie Mazowieckim.
# # #
Więcej o Fundacji TV Puls „Pod Dębem” w zakładce „O FUNDACJI” pod linkiem: http://fundacjapoddebem.pl/#main-part-about
Źródło: informacja prasowa
W sandomierskim Muzeum Okregowym odbędą się warsztaty wokalne muzyki GOSPEL. Są bezpłatne i dostępne dla wszystkich mieszkańców Sandomierza i okolic, a więc dla młodzieży i dorosłych. Poprowadzi je małżeństwo - Anna i Jacek Przybysz, rodzice znanych sióstr byłego Zespołu Sistars - Natalii i Pauliny Przybysz.
Nasze DOBRE ŚPIWEANIE ma wielowątkowy wymiar. Zgodnie ze znanym motywem muzycznym: "Piosenka jest dobra na wszystko", promujemy pośród ludzi w całej Polsce, a także w Sandomierzu, uwalnianie się od trosk i problemów właśnie zespołowym śpiewaniem. Pokazujemy innym, że skoro umiesz mówić, to znaczy, że umiesz śpiewać. Dlatego w naszych warsztatach mogą wziąć udział wszyscy ci, którzy kochają i uważają, że wcale nie umieją śpiewać. Gdy człowiek śpiewa staję się lepszy, bardziej szczęśliwy. DOBRE ŚPIEWANIE, będzie na DOBRYM artystycznym poziomie, będzie szerzyło DOBRO, promowało DOBRE intencje i będzie to DOBRY moment na rozrywkę i odpoczynek. - podkreśla Anna Przybysz, szefowa najbliższego muzycznego "zamieszania" na Zamku w Sandomierzu.
Anna Przybysz jest pedagogiem sztuki, arte-terapeutą, wystawiennikiem, wokalistką, Prezesem Stowarzyszenia Zdrowiejących z Astmy. Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych w Poznaniu i wiele szkoleń z zakresu pracy z ludźmi. Od lat prowadzi zajęcia integracyjno-rozwojowe na bazie śpiewu dla różnych grup społecznych (dzieci, młodzieży, młodzieży defaworyzowanej, osób bezdomnych i bezrobotnych, seniorów, pracowników korporacyjnych).
Realizowała projekty w Warszawie i innych miastach Polski. Autorka przedsięwzięć: Power Sing - warsztaty dla pracowników firm i korporacji, integracja i rozwój pod hasłem "Jeśli umiesz mówić - umiesz śpiewać", Bee Free Gospel Family – to chór gospelowy, Projekty Unijne: "Śpiew Uwalnia" - autorskie warsztaty terapeutyczne dla młodzieży defaworyzowanej oraz "Nasz Głos w Świecie" - integracja mieszkańców dzielnicy Warszawy Białołęka i mieszkańców Ośrodka Monar-Markot. Anna Przybysz to wokalistka i menedżer zespołu muzycznego TRIODEON propagującego twórczość Hanki Ordonówny i Edit Piaf oraz piosenek powstańczych i okolicznościowych (np.: kolęd).
Po 30 latach życia i pracy w Warszawie wracamy tu do Sandomierza, gdzie sa korzenie mojej żony. Chcemy swoją pasją i doświadczeniem podzielić się ze lokalna społecznością. Stając się właścicielem stuletniego domu i w Andruszkowicach pod Sandomierzem planujemy utworzenie miejsca spotkań przy muzyce i z muzyką dla osób z rejonu Sandomierza i tych przybywających na nasze zaproszenie z Polski. Chcemy promować to miejsce wśród Polaków oraz aktywizować kulturowo - wokalnie i artystycznie - społeczność lokalną. - dodaje Jacek Przybysz, muzyk, gitarzysta, opoka życiowa i zawodowa żony.
W województwie świętokrzyskim jest wiele cennych inicjatyw artystycznych. Wyznacznikiem dobrego stylu jest choćby znany i prowadzony z wielkimi tradycjami, elitarny Chór Katedralny. Chcemy, by Warsztaty GOSPEL dawały początek edukacji muzycznej i rozwoju osobistego wszystkim, którzy pragną kontynuować swoje zainteresowania muzyczne w profesjonalnych chórach lokalnych. - dopowiada energiczna Anna Przybysz.
Śpiewanie utworów GOSPEL w tych dniach będzie nawiązywało także do tradycji obchodów Dnia Odpustu ku czci bł. Wincentego Kadłubka patrona Sandomierza i Diecezji Sandomierskiej.
WARSZTAT ma formę otwartą i gromadzi osoby zafascynowane energetycznym śpiewaniem, dawaniem siebie innym, występowaniem, niesieniem radości i rozwijaniem siebie poprzez śpiew. Zajęcia opierają się na zabawie, śpiewie, ruchu. Mają na celu rozluźnienie i odnalezienie w sobie pierwotnego potencjału twórczego i zagubionej przez stres naturalnej radości bycia. Śpiewając w grupie-chórze oraz solo proste, radosne, pełne uniesienia i otwarcia utwory gospel każdy czuje się szczęśliwy, ważny i odważny. Śpiewa!!! Śpiewanie, intonowanie, rezonowanie pięknych dźwięków to wielka MOC! To doświadczenie WDZIĘCZNOŚCI i wspólnego DOBRA!
Zapraszamy szczególnie te osoby, które nigdy nie śpiewały, nie znają nut i uważają, że miały kontakt ze słoniem.
Zapraszamy wokalistów z Sandomierza, którzy już wiedzą jaki smak ma śpiewanie i jak bardzo raduje duszę.
W repartuarze utwory gospel, spirytuals, etno, soul! m.in. Swing Low, Down By The Riwer Side, Kumbaya, Schowaj mnie, Glory, Glory, Do Lord Remeber me... i inne energetyczne pieśni.
Wspólny śpiew gospelowy jest mocny, podniosły, wzruszający, daje uczucie uwolnienia, spełnienia i wielkiej radości!
W maju Anna Przybysz z zespołem trio Deon występowała na Zamku Sandomierskim w koncercie „Mon a mour”
Program Warsztatów:
9.10. 2015 - godz. 17.00-19.00
10.10.2015 - godz. 10.00-17.00
11.10.2015 - godz. 10.00-14.00, KONCERT wieńczący godz. 18.00
Zapisy i informacje: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. : 512 205 880
Grupa Nieformalna OWOCNA DROGA ze wsi Andruszkowice
Zaprasza Serdecznie
na pierwszy z cyklu sześciu spotkań edukacyjno-rozrywkowych o charakterze prozdrowotnym, który odbędzie się w dniu 24.07.16 w niedzielę o godz. 17.00 w Andruszkowicach 60.
Warsztat pt. CIŚNIEMY MOC to inicjatywa Grupy Nieformalnej OWOCNA DROGA ze wsi Andruszkowice, która wzięła udział w programie DZIAŁAJ LOKALNIE, organizowanym przez Polsko-Amerykańska Fundację Wolności, realizowana przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Ośrodek Promowania i Wspierania Przedsiębiorczości Rolnej w Sandomierzu.
Grupa Nieformalna OWOCNA DROGA z Andruszkowic zakwalifikowała się z ideą promowania zdrowego stylu życia, edukowania się nawzajem na tematy zdrowia, popularyzacji spożywania produktów roślinnych, świeżo tłoczonych na zimno soków, zmniejszenia spożywania słodyczy.
Grupa otrzymała dotację na zakup wyciskarki do soków i blendera molekularnego, przy pomocy których przygotowane zostaną wysoko energetyczne soki i musy z owoców i warzyw z lokalnych produktów!
Warsztaty będą miały charakter artystyczno-muzyczny i edukacyjny. Powstaną prace plastyczne- infografiki promujące zdrowie. Na kolejnych spotkaniach będą zapraszani goście, praktycy zdrowego stylu życia, edukatorzy, lekarz, dietetyk. Odbędzie się sześć warsztatów, jeden w miesiącu. (NIEDZIELE)
Spotkania będą miały wesoły, dyskusyjno-muzyczny charakter aby informacje o zdrowiu były przyjmowane z uśmiechem i radością i zagościły na co dzień w życiu naszych sąsiadów, dzieci, rodziców, dziadków. Najciekawsze prace plastyczne zostaną powielone i trafią do szkół i domów jako plansze edukacyjne.
Na zakończenie projektu, w grudniu odbędzie się duże, artystyczne spotkanie mieszkańców Gminy Samborzec, na którym będziemy degustować energetyczne soki, musy oraz potrawy na bazie produktów roślinnych z okolic gminy.
Projekt przyczyni się do integracji, rozrywki i przybliżenia najnowszych trendów w dietetyce prozdrowotnej mieszkańców, oraz podniesie zrozumienie i zachwyt nad wartością roślinnych skarbów, których Mieszkańcy są Producentami-Autorami.
Zapraszamy całe rodziny aby mogły razem spędzić miło czas, posłuchać, pomalować, pośpiewać, skosztować pysznych soków.. bez dodatku cukru!
Wsparcie projektu: Gminny Ośrodek Kultury w Samborcu, Sandomierski Szlak Jabłkowy, Świętokrzyski OGRÓD INSPIRACJI u Przybyszów oraz wolontariusze, sąsiedzi, mieszkańcy z Gminy SAMBORZEC.
W dniach 19-20 września 2015 r. na Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Patkowskiego 2a w Sandomierzu odbędzie się Międzynarodowy Turniej Bokserski o Puchar Burmistrza Miasta Sandomierz.
Turniej odbędzie się dzięki pomocy finansowej Burmistrza. Organizatorem turnieju jest MKS Ring Sandomierz – nowy klub bokserski w Sandomierzu.
Na zaproszenie organizatorów na turniej przyjedzie około 80 zawodników z 22 klubów z całej
Polski, w tym z Luton i Manchesteru.
Program zawodów wygląda następująco:
19.09.2015r- sobotę o godz. 16.00 – otwarcie turnieju,
20.09.2015r. – niedziela o 11.00 – walki finałowe
Zapraszamy wszystkich do obejrzenia walk. Wstęp wolny.
Strona 1 z 2